• Post category:Aktualności

Koronawirus udowodnił, jak ważna dla biznesu jest obecność w sieci. Oczywistym jest, że by przetrwać w 2020 roku trzeba prowadzić sprzedaż w Internecie. Nie każda branża była na to przygotowana, ale jak mówi stare przysłowie: „potrzeba matką wynalazku”. Dotyczy to również branży nieruchomości komercyjnych, która otworzyła się właśnie na Inwestorów indywidualnych w sieci – a to dzięki platformie crowdinvestingowej nFund.pl.

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, na dobre zagościło w świadomości polskich inwestorów. Wystarczy wspomnieć o niedawnym rekordzie, czyli zbiórce ponad 4 milionów złotych w 40 minut na rzecz firmy Kombinat Konopny SA. Czy to wspierając akcje charytatywne i społecznościowe, czy inwestując w innowacyjne projekty, Polacy chętnie wspierają projektodawców przez Internet. Szacowana wartość tego rynku w 2020 roku to 1,1 miliarda złotych, co stanowi wzrost o 55,43% w stosunku do roku poprzedniego.

Niestety, nie każdy i nie na wszystko może zebrać fundusze w tej formie. Jedną z branż, które zostały w tyle, są nieruchomości komercyjne. W Polsce praktycznie nie istnieje sposób, by ulokować oszczędności w nieruchomości nastawione na wysokie zwroty przez Internet. Na szczęście, niedawno się to zmieniło – pod koniec listopada premierę miała platforma nFund.pl gdyńskiej Grupy Cirrus Capital.

Inwestuj online z pełnym bezpieczeństwem

Za pomocą platformy nFund.pl każdy może ulokować oszczędności w nieruchomościach komercyjnych. Jeszcze niedawno popularne wśród polskich inwestorów były condohotele, jednak ciężko było zainwestować np. w biura bądź galerie handlowe. Powód był prosty: kwota, która była potrzeba do takich inwestycji, często przekraczała możliwości przeciętnego Kowalskiego.

– Od początku działalności stawialiśmy na współpracę z Inwestorami indywidualnymi – mówi Adam Komorowski, prezes Grupy Cirrus Capital – Dzięki temu możemy realizować duże projekty, a nasi Inwestorzy otrzymują zwroty znacznie przekraczające te oferowane przez banki. Platforma nFund.pl to przeniesienie tego podejścia do sieci.

Co prawda Inwestorzy mogą zapoznać się szczegółowo z projektami i rozpocząć proces inwestycji online, ale na końcu i tak niezbędna będzie wizyta u notariusza. Twórcy tłumaczą to polskim prawem, ale również chęcią zabezpieczenia każdej inwestycji.

– Wbrew popularnemu w Polsce modelowi, nie każemy projektodawcom rejestrować kosztownych spółek akcyjnych. By stać się właścicielem nieruchomości bądź objąć udziały w spółce, Inwestor spotyka się z notariuszem, który jest dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa inwestycji – tłumaczy Komorowski.

Projekt zrodzony z trudnych czasów

Dotarcie do Inwestorów indywidualnych w 2020 roku jest zdecydowanie utrudnione w tradycyjnych kanałach sprzedaży. Obawa przed spotkaniem twarzą w twarz z pewnością pozbawiła wiele osób dostępu do dobrych ofert. Niektórzy Inwestorzy dużo ostrożniej lokują w tym roku swoje oszczędności, dlatego wiele firm szuka sposobów dotarcia do szerszego grona osób.

Platforma online nFund.pl, która umożliwia inwestowanie w nieruchomości komercyjne, ma być według twórców rozwiązaniem tego problemu. Ma też być alternatywą dla niskooprocentowanych produktów oferowanych przez banki czy czasochłonnego inwestowania w nieruchomości mieszkaniowe.

– Mamy nadzieję, że Inwestorzy docenią starannie dobraną ofertę oraz łatwość dostępu do inwestycji. Na platformę trafiają tylko zweryfikowane projekty, poddane szczegółowej analizie wykonanej przez nasz zespół – mówi Komorowski – Jednocześnie zachęcamy projektodawców do zapoznania się z nFund.pl. Wierzymy, że Inwestorzy indywidualni są lepszym źródłem finansowania projektów niż bank, bo mogą nie tylko zapewnić potrzebne środki, ale przede wszystkim są docelowymi klientami deweloperów. Często stają się też oddanymi ambasadorami.

Platforma nFund.pl miała swoją premierę 25 listopada pod adresem nfund.pl. Twórcy obiecują ciągłą pracę nad portalem oraz uzupełnianie oferty o kolejne inwestycje.