Projekty inwestycyjne

Inwestycje wykazujące realny potencjał biznesowy

Naszą strategią na udane inwestycje jest połączenie najwyższej jakości wykonania z prestiżową lokalizacją.

Jednym z rozwiązań na problemy służby zdrowia jest znoszenie barier dla prywatnych praktyk młodych lekarzy, którzy dzięki temu wybiorą karierę w Polsce. Dostęp do pacjentów umożliwiają platformy online jak Znany Lekarz, natomiast nie rozwiązuje to problemu logistycznego – pacjenta lekarz musi mieć gdzie przyjąć.

Osób opłacających lekarzy z własnej kieszeni lub korzystających z dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego jest coraz więcej. Według raportu GUS, w 2016 roku 38.3% Polaków decydowało się na skorzystanie choć raz w roku z prywatnej opieki zdrowotnej. W 2018 roku było to już 66.8% Polaków.

W tym momencie na rynku medycznym zliczyć możemy 4.8 tys. praktyk medycznych – są one synonimem najwyższej jakości obsługi pacjenta i świadczonych usług. Wierzymy, że umożliwiając szerszemu gronu lekarzy rozpoczęcie prywatnej praktyki wpłyniemy pozytywnie na dostępność wysokiej jakościowo służby zdrowia w Polsce.

Obszary zainteresowań
pod kątem inwestycji

Prywatne Gabinety Medyczne

Obszary zainteresowań
pod kątem inwestycji

Biura typu
co-working

Dwa ostanie dziesięciolecia wyraźnie zarysowały zmianę w podejściu do współużytkowania przestrzeni. Zrodziła się idea dzielenia mieszkań, stref odpoczynku, a także miejsc pracy, dzięki czemu dziś mamy do czynienia
z licznymi propozycjami co-workingu i co-livingu.

W 2018 było już 1,7 miliona pracujących w co-workach, przewiduje się, że w 2022 będzie ich nawet 5 milionów. Co-workingi stanowią ok. 3% podaży nowoczesnych powierzchni biurowych, a dynamika wzrostu nigdy nie spadła poniżej 20%.

Polski rynek rósł o 30-40% rocznie, w ostatnim roku urósł o 100%. Firmy oferujące elastyczne przestrzenie biurowe mają już w swoich zasobach ponad 220 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego 75% zlokalizowane jest w Warszawie. Tylko w pierwszym kwartale 2018 roku, operatorzy coworkingowi wynajęli taką przestrzeń jaka została wynajęta
w całym 2017 roku.

Co typowe w takich przypadkach, ośrodki regionalne adaptują zmiany z opóźnieniem proporcjonalnym do skali – kiedy Warszawa goni Londyn, inne miasta w Polsce dopiero szykują się do prawdziwego skoku na ten segment rynku. Wydaje się jednak oczywiste, że każde miasto powinno dysponować nowoczesną, hybrydową strefą elastycznego najmu.

 

Polska jest popularnym wyborem zamożnych studentów z regionów Bliskiego Wschodu oraz Azji dzięki wysokiej jakości edukacji dostępnej niskim kosztem. Jednocześnie brakuje dedykowanych temu segmentowi nieruchomości – w Wielkiej Brytanii aż 43% akademików należy do prywatnych Inwestorów. W krajach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej prywatne akademiki stanowią podstawę oferty dla studentów. Polski rynek rozwija się w tym samym kierunku.

Polska jest czwartym w Europie krajem pod względem liczby studentów – 1,35 miliona studiujących. Potencjał inwestycji potęguje fakt, że tylko 4,9% z nich to studenci zagraniczni, jednak przez ostatnie osiem lata ich liczba potroiła się – z 21 474 w 2010 roku do 65 793 w 2016 roku. W latach 2010-2016 dynamika wzrostu napływu studentów zagranicznych wynosiła średnio 21% rocznie.

Kolejnym argumentem jest fakt, że publiczne akademiki stanowią bazę noclegową na 137 000 osób, czyli tylko 8,8% wszystkich studentów.

Według raportu PwC z 2016 roku prywatne akademiki są najczęściej rozważaną inwestycją wśród ekspertów nieruchomości – zgodnych co do tego jest prawie 60% przebadanych. Co więcej, aż 96% ekspertów uważa ten typ inwestycji za perspektywiczny.

Obszary zainteresowań
pod kątem inwestycji

Prywatne Akademiki Premium

Obszary zainteresowań
pod kątem inwestycji

Rezydencje & Apartamenty Premium

Przeciętne ceny transakcyjne nieruchomości mieszkalnych w Polsce od 2006 roku wzrosły nawet o 100%. W oderwaniu od krótkotrwałych odchyleń cyklu koniunkturalnego, rynek nieruchomości mieszkalnych w Polsce jest stale zasilany zjawiskami deficytu mieszkaniowego (ilościowego) oraz deficytu jakościowego nieruchomości już istniejących (obszary zaniedbań: budynki przedwojenne i wielka płyta, infrastruktura lokalna).

Najważniejsza informacja i interpretacja wszystkich analiz i danych rynkowych jest następująca: w najbliższych latach polski rynek nieruchomości luksusowych porządnie się rozrośnie. Polskie społeczeństwo bogaci się, a wraz z bogactwem rośnie skłonność do nabywania dóbr luksusowych. W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku sprzedano więcej nieruchomości premium niż w całym 2016 roku – podaje raport firmy REAS. Dynamika sprzedaży tych lokali z roku na rok nabiera tempa i nie ma żadnych przesłanek, by trend ten miał się odwrócić.

3,45 mld zł – tyle wyniosła sumarycznie wartość transakcji na rynku nieruchomości luksusowych w 2017 roku. Kwota ta jednocześnie stanowi wartość 1,7 tysiąca apartamentów i rezydencji, których cena przekroczyła
1 mln zł, wynika z raportu “Luxury Realty Map”. Przeciętny nabywca takich nieruchomości wydawał na zakup średnio około 2 mln zł. To o ponad 210 tys. Zł więcej niż rok wcześniej, jak wynika z danych transakcyjnych wskazanych przez Cenatorium. Taki wynik to m.in. zasługa rosnących cen prestiżowych adresów.

Jako eksperci rynku inwestycyjno-deweloperskiego, traktujemy zatem nieruchomości luksusowe nie tylko jak coś pięknego, ale przede wszystkim – jak dobro inwestycyjne.

Nasza marki

W trakcie realizacji projektów w Grupie pojawiły się nowe marki

Cirrus Medical

Cirrus Medical to marka naszej Grupy odpowiedzialna za obsługę lokali medycznych. Dzięki elastycznej formie najmu nawet na godziny i konkurencyjnym cenom nasze gabinety przyciągają lekarzy, którzy rozpoczynają z nami prywatną praktykę.

Q

Kwartalna wypłata odsetek

Extra Prime

Najwyższa jakość projektów

Nasza oferta

Oferujemy Inwestorom bezpieczne inwestycje przynoszące realne zyski

Asygnaty zabezpieczone

Wszystkie oferty mają określony cel: realizację projektu inwestycyjnego. Dlatego każda wypuszczona asygnata może być  zabezpieczona zakupioną w ramach projektu nieruchomością, a Inwestorzy wpisani są do księgi wieczystej nieruchomości.

Nieruchomości dochodowe

Najwyższy standard nieruchomości: Extra Prime Standard (luksusowe budownictwo) oraz Extra Prime Location (tylko najlepsze lokalizacje). Zajmujemy się również obsługą inwestycji w modelu KUP-I-ZARABIAJ.

Dlaczego warto z nami inwestować

PARTNERSKI
MODEL BIZNESOWY

Każdy z naszych Inwestorów wie dlaczego i na co przeznaczamy powierzone nam środki. Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko pracujesz na swój kapitał, dlatego inwestując z nami dokładnie wiesz, w jaki sposób będzie on pomnażany.

NAJWYŻSZA
JAKOŚĆ

Nasz standard Extra Prime w zakresie jakości wykonania oraz lokalizacji bierze się z pasji do tworzenia pięknych i zarazem funkcjonalnych budynków. Dzięki temu nasze nieruchomości są wizytówką Twojego portfela inwestycyjnego.

PIERWSZEŃSTWO
INWESTYCJI

Nasi Inwestorzy mogą łączyć korzyści płynące z naszych produktów. Inwestując w asygnaty otrzymasz pierwszeństwo zakupu nieruchomości, a powierzone już środki mogą stanowić wkład służący nabyciu nieruchomości.

PROFESJONALNA
WYCENA

Wyceny projektów oraz analizy wykonujemy za pomocą profesjonalnych metod biznesowych. Inwestorzy mają pełen wgląd do dokumentacji projektowej, dzięki czemu mają pewność swoich zysków oraz dochodowości projektów.